2013 m. kovo 23 d., šeštadienis

CS projektai praeityje. 1 dalis.



Counter-Strike žaidimas bei cs serveriai jau nuo seno yra vienas iš seniausių ir žinomiausių startinių pamatų daugeliui jaunuolių, kurie nori pradėti mokintis, kaip uždirbti pinigus kompiuterio pagalba internete. Dauguma žaidžiančiųjų įvairiuose counter strike serveriuose neretai susimąsto, jog būtų išties puiku turėti nuosavą serverį arba tinklapį apie mėgstamą žaidimą. Tad, dažniausiai, nuo to viskas ir prasideda.
Prieš daugiau kaip trejus ar ketverius metus, maždaug kas antrą CS žaidėją, buvo apėmusi manija turėti nuosavą puslapį, kuriame galėtų aprūpinti kiekvieną užsinorėjusį, iš tam tikros pusės žvelgiant, atnaujinti savo žaidimą, pvz: pasikeisti žaidėjų ar ginklų modelius, susirasti įvairių šaudymą ar judėjimą palengvinančių kodų, atsinaujinti savo girdimus garsus arba rasti norimą „admin pack‘ą“ savo serveriui. Minėtųjų modelių keitimas kadaise buvo išties populiarus dalykas, įvairiose tinklapių kategorijose buvo galima išsirinkti nuo pačių paprasčiausių iki kvailiausių modelių, tarkim vietoje HE granatų mėtyti kudakuojančias vištas, įprastą skydą (Shield) pakeisti į pusnuogę merginą arba standartinės išvaizdos ginklus atnaujinti į moderniai atrodančius, lyg iš fantastikos filmo ištrauktus kovinius prietaisus. Kodai, kurie palengvina žaidimą- net ir šiomis dienomis, dažnas Counter Strike žaidėjas retai kada apsieina be tam tikrų ALIAS kodukų, kai kuriuose serveriuose šios žaidimo komandos yra blokuojamos, o kai kur leidžiamos. 

Tokie skriptai turi išties didelį kiekį galimybių, tarkim: įspaudus „space“ klavišą visą laiką šokinėti visiems puikiai žinomu „bunny hop“ metodu, tyliai, nekeičiant judėjimo greičio vaikščioti su „duck jump“ triuku ar netgi visiškai išsijungti „recoil“, kas reikštų kulkų keliavimą į vieną tašką. Žinoma, minėtuose tinklapiuose buvo ir yra galima atrasti ne vien nelegalius kodus, tačiau ir žinomų žaidėjų konfiguracijas, kurios anot daugelio nuomonės, padeda išlaikyti aukštą CS šaudymo lygį ir žaidimo rezultatus. Straipsnio pradžioje paminėjome ir garsų keitimą, išties, tokia galimybė yra. Tikriausiai daugelis atėjusiųjų į paprastą, internete randamą serverį, jau yra pripratęs prie girdimų užvedančių garsų, tokių kaip Ultra Kill!”, “Monster Kill!” “God Like!” ir kt… Tad šiuos garsus, parsisiuntus naujus, įmanoma pasikeisti į visiškai kitokius. Verta paminėti ir tai, jog išradingi tinklapių bei serverių savininkai, kadaise yra sukūrę netgi lietuvių kalba skambančius garsus. Na, serverių administravimo įrankių, veikiančių AMX variklio pagalba populiarumo dažniausiai sulaukdavo tie, kurie visuomet pasiūlydavo kažką naujo bei išskirtino. Norintys sukurti savo serverį visuomet galėjo (gali ir dabar) džiaugtis didele gausa pačių populiariausių modifikacijų.
Šie keturi aukščiau paminėtieji vieni iš populiariausių Counter-Strike siuntinių buvo tik maža dalelė, to, kokį sunkiai aprėpiamą lobyną siuntinių buvo galima atrasti įvairiuose atsisiuntimų tinklapiuose. Tačiau, šių CS serverių banga, drąsiai galima teigti, jog jau yra praėjusi. Šiuo metu yra išlikę, tikriausiai, viso labo apie ~30% visų, kadaise buvusių portalų. Visa tai praėjo ir ženkliai nukrito dėl šių dviejų priežasčių: 1. iš pat pradžių, daugumai žaidėjų tai buvo visiškai nauja, neatrasta, tad galimybė gerokai atsinaujinti žaidimą daugelį žavėjo, bet praėjus atitinkamam laiko tarpui, žmonės susiprato, jog originalus žaidimas turi visiškai kitokią vertę ir nuotaiką, kurią suteikia profesionaliai, iki galo išdirbtos bei savotiškos CS detalės. 2. didžioji dalis turėjusių tokius tinklapius buvo viso labo naujokai paugliai internetinio verslo pasaulyje, ko pasekoje- projektus sugebėdavo išlaikyti vos keletą mėnesių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą